Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Ankara Aromaterapi Masajı Nerde Yapılıyor?

  • Listelenen: 5 Ocak 2018 21:44
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

Ankara Aromaterapi Masajı Nerde Yapılıyor?

İl: Ankara
İlçe: Çankaya Beysukent
Posta Kodu: 06810

Ankara Aromaterapi Masajı Nerde Yapılıyor, masaj çeşitleri arasında yer alan en çok etkili masajlardan biri sayılmaktadır. Bitki özlerinden elde edilmiş olan uçucu yağların, masaj yağ ve kremlerine eklenmesi sonucunda oluşturulan karışım sayesinde yapılan masaj terapisine verilen ad olarak bilinmektedir. Aromaterapi masajında kullanılan uçucu yağlar kişilerin koklaması sonucunda onları maksimum derecede rahatlatmaktadır. Aromaterapi masajının en büyük özelliği de koklama yoluyla bir yandan kişileri rahatlatmasıdır. Kan basıncını düzene sokar, stresi azaltır, solunum yollarını açar, hafızayı iyileştirir, bağışıklık sistemini oldukça güçlendirir. Kalp atışını da düzene sokarak maksimum derecede rahatlama sağlar. Bu sebeple aromaterapi masajı aşırı stres yaşayan kişileri rahatlatma amacıyla sıklıkla kullanılan bir masaj yöntemidir. Bunun dışında Aromaterapi masajında kullanılan uçucu yağların da hepsinin birbirinden farklı özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler kişilerin farklı amaçlarına yardımcı olurlar.

Aromaterapi Masajının Sağladığı Faydalı Etkiler

  • Kişilerde bulunan aşırı ödemler Aromaterapi masajı ile azaltılır. Kişiler için oluşturulan pek çok olumsuz semptomlar Aromaterapi masajı ile azaltılmaktadır. Özellikle yağ kullanarak uygulama yapılan Aromaterapi masajları fazla olarak rahatlatıcı etki oluşturmaktadır.
  • Lohusalar için uygulaması yapılan Aromaterapi masajı depresyonu azaltmaktadır. Anneler anksiyete yaşamamakta ve bunun yanında bebeklerine daha çok ilgi göstermektedir.
  • Kanser hastaları için de özel olarak Aromaterapi masajları uygulanmaktadır. Ve uygulaması yapılan bu Aromaterapi masajı sayesinde kanser hastalarında stres azalmaktadır.

Aromaterapi Masajında Kullanılan Uçucu Yağlar

Bu masaj tekniğinde birden çok çeşitte uçucu yağ kullanılmaktadır. Bu yağlar papatya, lavanta, sardunya, adaçayı, gül, biberiye, çam, hint defnesi olarak bilinmektedir. Ve her birinin farklı özelliği bulunur.

Listing ID: 3855a4fc6b371c5f

Report problem

Processing your request, Please wait....

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.