Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

Masaj Hareketleri

Ankara Evde Masaj, Ankara Masaj, Ankara Masaj Salonları, Ankara Masöz, Masaj Ankara, Masaj Salonları Ankara 13 Ağustos 2015

Temel Masaj Hareketleri Nelerdir?

Rahatlama, dinlenme ve ferahlama amacıyla başvurulan en bilindik yöntem masajdır. Masaj yaklaşık beş bin yıllık geçmişiyle tedavi amaçlı olarak da başvurulan bir terapi aracıdır. Dokunarak ve genellikle el yordamıyla yapılan masajın kendi içinde değişik yöntemleri ve hareketleri vardır. Her hareketin bir hedefi ve amacı mevcut olup masaj süresinde belli bir senkron ve bütünlük içerisinde yapılması gerekir.

Masaj Hareketleri Uyumlu Olmalı

Belli bir uyum ve bütünlük içerisinde yapılmayan masajdan istenilen ve talep edilen sonucun alınması mümkün olmadığı gibi ağrıların artması ve vücudun istenmeyen hasarlara maruz kalması sonucunu da doğurabilir. Masajın temel hareketleri arasında en sık kullanılan hareket eflöraj denilen sıvazlama hareketidir. Eflöraj el yordamıyla yapılan ve elleri hafif basınç uygulayarak ve kaydırarak yapılan harekettir. En temel hareket olup damarların genişlemesini sağlar ve böylece kan dolaşımının artarak artık maddelerin toplandıkları bölgelerden atılmasını kolaylaştırır. İkinci olarak friksiyon adı verilen ovma hareketi sayılabilir. Küçük alanların dairesel olarak ovulması olan friksiyon küçük alanların rahatlamasını sağlayan masaj bütünlüğünü tamamlayan hareketlerdendir. Yoğurma hareketi olan petrisaj, masaj yapılan bölgenin sıkıştılması ve ezilmesi yoluyla rahatlama amaçlayan bir harekettir. Sinirlerin uyarılması yoluyla dokunun canlandırılması hedeflenir. Presyon, baskı hareketidir ve parmak uçları veya el ayasıyla masaj yapılacak bölgeye basınç uygulanır. Titretme hareketi olan vibrasyon genel olarak el yordamıyla kavranamayan geniş ve düz kasların uyarılmasını sağlar. Bu hareketle geniş ve düz kaslara kan akışı sağlanarak rahatlama sağlanır.

Hijyenik ve Rahat Masaj Salonları Kalecik’te Mevcut

Genel temel hareketler bunlar olmasına rağmen her masaj yönteminin de kendine has hareketleri mevcuttur. Thai masajının, rekleksolojini kendi içinde kendine has hareketleri vardır. Bu konuda uzman masöz ya da masör tercihlerinde deneyim ve sertifika konusunda, masaj yaptırmayı düşünenler, hassas davranmalı. Ayrıca masaj salonunun hijyen ve temizlik konusunda özen gösterdiğinden emin olmak masajın da sağlıklı geçmesini sağlar. Masaj salonunda kişi kendini evinde gibi hissetmeli ve gevşemeli. Yoksa kendini güvende ve rahat hissetmeyen tüketicilerde istenilen sonuç yakalanamaz. Güvenilir ve deneyimli uzmanların bulunduğu Kalecik masöz tercihlerinde sorun yaşanmayan bir ilçe. Sertifikalı, izin belgeli, hijyenik ve rahat masaj salonları bulunan Kalecik, Ankara’ya sadece 70 kilometre mesfede.

  • Ankara Lolita Masözler

    Tarafından de 27 Mart 2018 - 0 Yorumlar

    Ankara Lolita Masözler İl: Ankara İlçe: Merkez Posta Kodu: 06100 Ankara Lolita Masözler olarak, kaliteli ve sağlığınızı koruyacak olan masaj veren bayanlarız. Piyasadaki diğer bayanlardan son derece farklıyım. Çünkü benim masaj konusunda bir kuralım söz konusu değildir. Seanslarıma erkek müşterilerimin her türlü isteğini yerine getiririm. Bu şekilde onları her açıdan tatmin etmek benim ilk görevimdir. […]