Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

Masaj Sanatı

Ankara Evde Masaj, Ankara Masaj, Ankara Masaj Salonları, Ankara Masaj Salonları Fiyatları, Masaj Ankara 19 Temmuz 2015

Masaj Sanatı

Masaj; elle birebir uygulanan, kendine özgü prensipleri olan, teknik açıdan ritmik ve sistemli hareketlerin bütünü olarak tanımlanır. Masaj, dokunma dili olarak insan vücudu üzerinde ayrı bir öneme sahiptir. Vücut masajı, tekniğine uygun ve bilinçli yapıldığı takdirde istenilen sonuç elde edilebilir. Bilinmelidir ki bilinçsiz yapılan masaj insan sağlığına zarar verecektir. Bu nedenle konusunda uzman, eğitimli, prensipli ve meslek etiğine uyan terapistlere ihtiyaç vardır.

Masaj türleri genellikle bacak masajı , ayak masajı, kalça masajı,sırt masajı, karın masajı,el masajı, kol masajı, göğüs masajı, boyun masajı ve saçlı deri masajında uygulanan klasik masaj gibi masaj teknikleri içerir. Gelişen çağın getirisi olarak insanlardaki genel huzursuzluk ve yorgunluk halinin ekilerini en aza indirmek için sık sık başvurulan bir yöntemdir masaj. Özellikle ünlülerin tercih ettiği masaj türlerine yoğun ilgi gösterildiği gözlendi. Bu doğrultuda masaj salonlarının birbiriyle rekabet yarışına girmekten çekinmedikleri bir çağda masaj salonu seçerken oldukça dikkatli adım atılılmalıdır.

En çok tercih edilen masaj türleri

Sayısız türü ve tekniği bulunan masaj sanatı içinde en çok tercih edileni bölgesel masajdır. Bu masaj koyun, kol, bacak, sırt, baş, omuz gibi vücudun bölgelerine göre uygulanır. Temelde amacı tedavi etmektir. Genellikle rahatsızlık tespit edildikten sonra doktor tavsiyesi ve kontrolünde uygulanır. Seansları yaklık otuz dakika süren bu masaj tekniği, bölgesel tedaviyi sağlarken ruhsal bir rahatlama imkanı da sağladığı için masaj türleri arasında ön sıralarda yer alıyor.

Bir diğer klasik İsveç masajıdır. Bölgesel masaj bir ihtiyaç pozisyonundayken İsveç masajı daha keyfi bir masaj türü sayılır. Bir seansı ortalama altmış dakika süren bu masaj çeşitli masaj yağları kullanıllarak yapılıyor. Klasik İsveç masajının tıbbi yönden faydaları da vardır. Kan basıncını ve dolaşımını düzenlediği, doku hücrelerinde yenilenmeyi sağladığı, kas gerilimini en aza indirerek konsantrasyonu geliştirdiği biliniyor. İsveç masajı kendine özgü masaj teknikleri olan bir masaj türüdür.

Ankara’nın masaj salonları yönünden kendini duyurmayı başarmış, bu masaj türleri üzerine oldukça başarılı masaj salonlarına sahip bir ilçedir. Ankara masaj evde masaj uygulamalarıyla da biliniyor, müşterilere göre evde aldıkları hizmet daha iyi sonuçlar veriyor.

  • Ankara Lolita Masözler

    Tarafından de 27 Mart 2018 - 0 Yorumlar

    Ankara Lolita Masözler İl: Ankara İlçe: Merkez Posta Kodu: 06100 Ankara Lolita Masözler olarak, kaliteli ve sağlığınızı koruyacak olan masaj veren bayanlarız. Piyasadaki diğer bayanlardan son derece farklıyım. Çünkü benim masaj konusunda bir kuralım söz konusu değildir. Seanslarıma erkek müşterilerimin her türlü isteğini yerine getiririm. Bu şekilde onları her açıdan tatmin etmek benim ilk görevimdir. […]