Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

Masajın Tarihi

Ankara Evde Masaj, Ankara Masaj, Ankara Masaj Salonları, Masaj Ankara 7 Ekim 2015

Masajın Tarihi

Sinir, kas ve kan dolaşım sistemi için uygulana bilimsel yönü olan masaj bundan 3000 yıl öncesinde Çinliler tarafından uygulanmaya başlanmış, devamında Yunanlılar, Araplar geliştirerek hastalarına uygulamışlardır. 19.yüzyılın başlarında Per henrik ling sayesinde Avrupa’ ya tanıtılarak geliştirildi ve İsveç masajı ortaya çıktı. Tıbbi, spor ve klasik masajın geliştirilmesi masaj alanına olan rağbeti artırmış vurma, ovma, döndürme, bastırma, titretme gibi yeni yöntemlerin geliştirilmesine yardımcı oldu.

Masajın tarih boyunca amacı öncelikle insanı rahatlatmaya yönelik olmakla birlikte bazı hastalıklara da şifa olması için yapılmaya devam edildi. Kasların gevşemesini sağlamakla birlikte belli noktalarda oluşan ağrıları gidermek ve felçli hastaların kaslarını uyarmak için kullanılıyor. Ayrıca çeşitli ülkelerde, şeker, kanser gibi zor hastalıklar için tedavi yöntemi olarak geliştiriliyor.

1145 total views, 1 today

  

Bir yorum yazın

Yorum yazabilmek için Giriş yapmalısınız.

  • Ankara Lolita Masözler

    Tarafından de 27 Mart 2018 - 0 Yorumlar

    Ankara Lolita Masözler İl: Ankara İlçe: Merkez Posta Kodu: 06100 Ankara Lolita Masözler olarak, kaliteli ve sağlığınızı koruyacak olan masaj veren bayanlarız. Piyasadaki diğer bayanlardan son derece farklıyım. Çünkü benim masaj konusunda bir kuralım söz konusu değildir. Seanslarıma erkek müşterilerimin her türlü isteğini yerine getiririm. Bu şekilde onları her açıdan tatmin etmek benim ilk görevimdir. […]