Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

Thai Masajı

Ankara Evde Masaj, Ankara Masaj, Ankara Masaj Salonları, Masaj Ankara, Masaj Salonu Ankara 20 Nisan 2015

Thai Masajı Nasıl Yapılır?

Hint yoga ve Çin geleneksel tıbbına ait olan özel hareketler kullanılan bu masajda genelde germe ve bası temelli hareketler yoğunlukta. Yapıldığı yer yarı set olmalı. Yani ne çok yumuşak bir yer ne çok sert olmalı. Kişi rahat bir kıyafet giyinmeli. Masörler baş parmakları, elleri ve ayakları yardımı ile belirli noktaları uyarırlar.

Bu masaj çeşidinde ortalama olarak 60 çeşit germe, çekme, bası hareketleri mevcut bulunuyor. Yapılış süresi 1,5 ila 4 saat arasında değişiklik göstermekte olan thai masajı acıya dayanıklı kişilerce tercih edilmeli. Yapıldığı esnada hareketler kişiyi zorlasa da sonuç olarak müthiş bir gevşeme yaşarlar.

Thai Masajı Tarihi

Thai masajı Hint ve Çin tıbbına dayanan yaklaşık 2500 yıl öncesinden beri Tayland’da şifa niyetine uygulanan bir masaj tekniğidir. Amacı insan sağlığını hem zihnen hem de fiziken geliştirmek olan bu masaj Uzakdoğu felsefesi ve bilgisi ışığında uygulanan bir tekniktir.

Vücutta bulunan enerji kanallarına pres uygulanır. Ayrıca oldukça eski tarihlere dayandığını söylediğimiz bu masaj Buda tarihinden geliyor.

Thai Masajı ve Faydaları

Thai masajı vücudun esnekliğini artırırken aynı zamanda stresi azaltır. Tüm iç organların uyarılmasını sağlar ve enerji sistemini dengeleyerek vücudun enerji akımını canlandırmasını sağlar.

  • Ankara Lolita Masözler

    Tarafından de 27 Mart 2018 - 0 Yorumlar

    Ankara Lolita Masözler İl: Ankara İlçe: Merkez Posta Kodu: 06100 Ankara Lolita Masözler olarak, kaliteli ve sağlığınızı koruyacak olan masaj veren bayanlarız. Piyasadaki diğer bayanlardan son derece farklıyım. Çünkü benim masaj konusunda bir kuralım söz konusu değildir. Seanslarıma erkek müşterilerimin her türlü isteğini yerine getiririm. Bu şekilde onları her açıdan tatmin etmek benim ilk görevimdir. […]